Dnes se slaví Světový den životního prostředí. Jak můžeme ke zlepšení Dnes se slaví Světový den životního prostředí. Jak můžeme ke zlepšení – Tropikalia
Dnes se slaví Světový den životního prostředí. Jak můžeme ke zlepšení naší přírody přispět?

Dnes se slaví Světový den životního prostředí. Jak můžeme ke zlepšení naší přírody přispět?

Od roku 1972 připadá na 5. června Světový den životního prostředí, který doprovázejí kampaně zaměřující se na obnovu krajiny a ekosystémů včetně jejich ochrany. Nechybí ani osvěta, jak můžeme ke zlepšení životního prostředí přispět my sami. Několik zajímavých tipů, které lze do běžného života jednoduše aplikovat, jsme dali dohromady i u nás v TROPIKALIA.

O čem je Den životního prostředí?

Oslavy Světového dne životního prostředí se obvykle pojí s akcemi, jako jsou úklid černých skládek, vysazení stromu nebo třeba tím, že se v týdnu vydáte do práce pěšky či na kole. Upozorňuje se také na problematiku plýtvání s jídlem. Podle zprávy OSN přijde ročně až 1,3 miliardy tun jídla nazmar, na druhé straně každý sedmý člověk na planetě trpí hladem.

Mimo to potravinářský průmysl stojí až z 80 % za kácením lesů, z 30 % se podílí na emisi skleníkových plynů. Abyste však něčím k ochraně přírody přispěli, nemusíte začít vysazovat stromy. Stačí se zamyslet třeba nad tím, jestli nemáte zbytečně vysokou spotřebu vody nebo jak omezit používání jednorázových plastů. V posledním případě je řešení naprosto jednoduché! Navíc pokud dočtete článek až do konce, čeká na vás jedno milé překvapení.

Vyměňte produkty z plastu za produkty z konopí

Konopná látka patří mezi nejekologičtější materiál. Z hlediska ochrany životního prostředí jsou tak produkty vyrobené z konopné látky tou nejlepší volbou! „Konopí je lokální surovina, která při růstu spotřebuje přibližně o 50 % procent méně vody než bavlna a při jeho pěstování není nutné používat žádné pesticidy, jelikož konopí samo odpuzuje škůdce a je antibakteriální. Navíc díky tomu, že se nemusí dovážet, je používání výrobků z konopí ekologické a zodpovědné k životnímu prostředí,“ tvrdí Zuzana Linhares, výkonná ředitelka a provozní manažerka firmy TROPIKALIA.

V e-shopu či kamenném obchůdku TROPIKALIA jsou k dostání například praktické a zároveň velmi stylové svačinové kapsy z konopné látkyvak na pečivo z konopné látky nebo sáček z konopí na výrobu rostlinného mléka, pomocí kterého si můžete snadno vyrobit zdravé a lahodné mléko z oříšků, obilovin nebo semínek. Sáček pouze nasadíte na sklenici či láhev, scedíte rozmixovaný pokrm a tím vytvoříte to nejjemnější rostlinné mléko. A když je zmínka o láhvi, dejte přednost skleněné láhvi před tou z plastu. Nejenže pomůžete přírodě, ale budete působit i stylově.

Udělejte váš domov zelenější 

K životnímu prostředí budete šetrnější, jestliže budete produkovat co nejméně odpadu. Kromě používání produktů z konopí místo různých jednorázových sáčků, skleněných lahví místo těch plastových nebo třeba výměnou igelitové tašky za látkovou tašku, můžete svou domácnost udělat ještě více eco-friendly, začnete-li nakupovat produkty, které jsou vyvíjeny s maximálním ohledem k přírodě a jejich cílem je minimálně zatížit životní prostředí v průběhu spotřeby i po jejím ukončení. Jedná se o produkty z čistě přírodních složek a stoprocentně recyklovatelné. 

Do kuchyně si můžete pořídit kompostovatelnou bavlněnou houbičku, která vydrží 4 až 5 měsíců. Pak ji můžete nastříhat na malé kousky a vhodit do kompostu nebo bioodpadu,“ doporučuje Zuzana Linhares a dodává, že k houbičce se skvěle hodí naprosto dokonalý zero waste produkt – kostka na mytí nádobí, která vydrží až půl roku.

Pro krásu se nemusí trpět

Znáte pořekadlo, podle kterého se pro krásu musí trpět? Tak na něj zapomeňte, protože pro krásu nemusíte trpět vy ani příroda! „V portfoliu našich eko produktů máme třeba i přírodní odličovací tampóny, které jsou skvělou alternativou místo těch jednorázových, které zbytečně škodí naší planetě,“ vysvětlujte Zuzana Linhares z TROPIKALIA a dodává, že k vyčištění pleti a zároveň k jejímu vyživení doporučuje konjakovou houbičku. „Kompostovatelná konjaková houbička pochází z Japonska a její tajemství spočívá v tom, že kromě vody nepotřebujete už žádné další přípravky pro odlíčení nebo čištění pleti. Houbička zvládne vše sama,“ tvrdí Linhares.

V souvislosti s koupelnou stojí za zmínku také používání ekologických pracích prášků a eko aviváží, které na rozdíl od většiny komerčních přípravků neobsahují škodlivé látky a nepředstavují tak zátěž pro naše zdraví ani pračku. „TROPIKALIA má v nabídce ekologické prací prášky, které zanechávají prádlo hebké i bez použití aviváže. Díky svému čistému složení jsou navíc vhodné i pro alergiky či na praní dětského prádla a plenek. Při nákupu v našem e-shopu teď navíc po zadání kódu NATURE koupíte prací prášky i všechny další produkty se slevou,“ říká Zuzana Linhares.

Často stačí udělat pouze malou změnu

Na závěr má Zuzana Linhares pro všechny vzkaz, a to nejen ke Světovému dni životního prostředí: „Stav naší Země je v našich rukou, proto bychom měli přijmout zodpovědnost za své vlastní chování a pomoct k řešení ekologických problémů. Ochrana životního prostředí se totiž opravdu týká každého z nás, zvlášť když v současné době jsou takřka pro všechny dostupné potřebné informace, máme dostatek znalostí, možností i technologií.

Abychom vám snahu o zlepšení životního prostředí o něco málo usnadnili, připravili jsme pro vás v TROPIKALIA jedinečnou letní akci! Od 5. 6. do 20. 6. 2022 můžete v našem e-shopu nakoupit vše se slevou 21 %. Stačí, když na konci objednávky zadáte kód, který jste se mohli dozvědět při čtení tohoto článku. Četli jste pozorně a odhalili jste slevový kód?

Autor: Linda Tomsa Kalašová

 

 

 

 


Komentáře

Komentář musí být schválen předtím, než bude zobrazen

Net Orders Checkout

Item Price Qty Total
Subtotal 0,00 Kč
Shipping
Total

Shipping Address

Shipping Methods